Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy, przelot do Tokio i rozpoczęcie pielgrzymki do Japonii.
Dzień 2
Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. Spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi do luksusowej dzielnicy Ginza. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z wieży widokowej, wizyta w tradycyjnej japońskiej świątyni – zapoznanie się z kulturą buddyjską. Potem spacer po Tokio, przejazd do najbardziej reprezentacyjnych części stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim: słynny "podwójny" most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (głównej rezydencji Cesarza Japonii). Obiadokolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 4
Śniadanie i przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 5
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach i nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 6
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie przejazd do katedry pw. św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., po południu spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Kioto.
Dzień 7
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Następnie przejazd pociągiem Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Kolacja i nocleg w Akicie.
Dzień 8
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 9
Śniadanie, następnie dalsze zwiedzanie Tokio oraz czas na ostatnie zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja i wyjazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski.
Dzień 10
Lądowanie w Polsce, zakończenie pielgrzymki do Japonii.
Program ramowy: 22.04 - 06.05.2025 Tokio - góra Fudżi - Wulkan Unzen - Nagasaki - Hongochi - Hiroshima - Himeji - Osaka - Kioto - zamek Nijo - Akita
Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy i wylot do Tokio (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich lub bliskowschodnich). Rozpoczęcie pielgrzymki do Japonii.
Dzień 2
Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. następnie przejazd do dzielnicy Asakusa, która zachowała dawny klimat Tokio. Wizyta w Senso-Ji, najstarszej buddyjskiej świątyni w mieście. Czas wolny na uliczce targowej Nakamise, gdzie można zakupić tradycyjne pamiątki oraz skosztować japońskiego street-foodu. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z tarasu widokowego wieży Tokyo SkyTree, najwyższej wolnostojącej wieży na świecie. Kolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 4
Śniadanie i przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 5
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik
Dzień 6
Poranna msza, oraz śniadanie. Przejazd shinkansenem do Hiroshimy - tam spacer przez Park Pokoju z Dzwonem Pokoju oraz kopuła bomby (pozostałości po budynku ocalałym po eksplozji bomby w 1945 roku). Później zamek w Hiroshimie (z zewnątrz). W drugiej połowie dnia czas wolny w mieście na samodzielne zwiedzanie lub zakupy. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji; nocleg w Hiroshimie.
Dzień 7
Po śniadaniu rejs na wyspę Itsukushima (Miyajima), słynącą ze świątyni szintoistycznej z bramą tori, która wznosi się wprost z wody – wyspa zalicza się do trzech najsłynniejszych widoków Japonii. Brama jest zalewana podczas przypływu, natomiast w trakcie odpływu jest dostępna dla odwiedzających. Msza święta, obiad lub kolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Himeji. Zwiedzanie Zamku Białej Czapli - jest to jedna z najstarszych budowli w Japonii, wpisana na listę UNESCO. Po wyjściu z zamku spacer po zamkowych ogrodach. Wieczorem msza Św. w miejscowym kościele, następnie kolacja i nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Osaki. Zakwaterowanie w hotelu, następnie wyjazd na zwiedzanie miasta. Wizyta w fabryce sake. Możliwość zobaczenia jak powstaje tradycyjny japoński trunek oraz skosztowania lokalnych odmian. Zwiedzanie muzeum z rekonstrukcją zabudowy z okresu feudalnego. Msza św., następnie wjazd na taras widokowy znajdujący się na 39 piętrze budynku Umeda Sky Building. Kolacja i czas wolny w dzielnicy Dotonbori znanej z klimatycznych restauracji oraz bogatego życia nocnego. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 10
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Potem przejazd do Arashiyama Bamboo Forest - naturalnego lasu bambusowego na przedmieściach Kioto. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Przejście do katedry pw. św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Kolacja, następnie spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Powrót do hotelu i nocleg w Kioto.
Dzień 11
Śniadanie. Czas wolny w Kioto. Atrakcje dla chętnych (płatne dodatkowo):
trening walki samurajskim mieczem katana - 13 000 JPY
spotkanie z gejszą – kobietą sztuki, połączone z elementami tradycyjnej ceremonii herbacianej 13 000 JPY
lekcja kaligrafii 5 000 JPY
warsztaty przygotowywania sushi 8 000 JPY
Dzień 12
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Zwiedzanie słynącego ze „słowiczej podłogi” zamku Nijo – rezydencji shogunów z dynastii Tokugawa. Na koniec zwiedzanie jednego z najważniejszych kompleksów świątynnych w Japonii, Kiyomizudera – „Świątyni Czystej Wody”. Msza św., następnie kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 13
Śniadanie, następnie przejazd Shinkansenem do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników północnej Japonii. Kolacja i nocleg w Akicie.
Dzień 14
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Powrót Shinkansenem do Tokio, pożegnalna kolacja i transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.
Dzień 15
Lądowanie w Polsce, zakończenie pielgrzymki do Japonii.
Program ramowy: 29.04 - 15.05.2025 Tokio - góra Fudżi - Nikko - Wulkan Unzen - Nagasaki - Himeji - zamek Nijo - Kioto - Nara - Akita - pobyt na Okinawie - wyspa Tokashiki
Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy, przelot do Tokio i rozpoczęcie pielgrzymki do Japonii.
Dzień 2
Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. Następnie przejazd do dzielnicy Asakusa, która zachowała dawny klimat Tokio. Wizyta w Senso-Ji, najstarszej buddyjskiej świątyni w mieście. Czas wolny na uliczce targowej Nakamise, gdzie można zakupić tradycyjne pamiątki oraz skosztować japońskiego street-foodu. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z tarasu widokowego wieży Tokyo SkyTree, najwyższej wolnostojącej wieży na świecie. Kolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 4
Śniadanie i wyjazd na całodniową wycieczkę do Nikko, położonego w górach miasteczka będącego dawną stolicą japońskiej duchowości. Zwiedzanie położonego w malowniczym lesie mauzoleum Tokugawy Ieyasu, założyciela rodu shogunów Tokugawa, jednego z wielkich zjednoczycieli Japonii (UNESCO). Spacer aleją kryptomerii, podziwianie japońskiej przyrody oraz misternie zdobionych świątyń i bram. Powrót do Tokio. Kolacja i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie i przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 6
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach i nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 7
Poranna msza św. oraz śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Himeji. Zwiedzanie Zamku Białej Czapli - jest to jedna z najstarszych budowli w Japonii, wpisana na listę UNESCO. Po wyjściu z zamku spacer po zamkowych ogrodach. Wieczorem msza Św. w miejscowym kościele, następnie kolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Potem przejazd do Arashiyama Bamboo Forest - naturalnego lasu bambusowego na przedmieściach Kioto. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Przejście do katedry pw. św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Obiadokolacja, następnie spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Powrót do hotelu i nocleg w Kioto.
Dzień 9
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Zwiedzanie słynącego ze „słowiczej podłogi” zamku Nijo – rezydencji shogunów z dynastii Tokugawa. Na koniec zwiedzanie jednego z najważniejszych kompleksów świątynnych w Japonii, Kiyomizudera – „Świątyni Czystej Wody”. Msza św., następnie kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 10
Śniadanie, następnie przejazd Shinkansenem do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Kolacja i nocleg w Akicie.
Dzień 11
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 12
Śniadanie, następnie dalsze zwiedzanie Tokio oraz czas na ostatnie zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja i wyjazd na lotnisko. Przelot na wyspę Okinawa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 13
Śniadanie, następnie przejazd na zwiedzanie wyspy. Podziwianie morskiej fauny w oceanarium Okinawa Churaumi Aquarium. Przejazd mostem na wyspę Kouri zwaną przez miejscowych „wyspą miłości”. Wizyta w Nago Pinaple Park, parku tematycznym poświęconym ananasom uprawianym na miejscu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 14
Śniadanie, następnie rejs na wyspę Tokashiki. Wypoczynek na plaży, posiłek w trakcie. Następnie powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 15
Dzień wolny do samodzielnego zwiedzania lub wypoczynku.
Dzień 16
Śniadanie, następnie przejazd na lotnisko, lot do Tokio, a po nim odprawy na lot powrotny do Polski
Dzień 17
Lądowanie w Polsce, zakończenie pielgrzymki do Japonii.
Program ramowy: 07.05 - 22.05.2025 Tokio - góra Fudżi - Wulkan Unzen - Nagasaki - Hongochi - Hiroshima - Himeji - Osaka - Kioto - zamek Nijo - Akita
Dzień 1 07.05 ŚRODA
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy i wylot do Tokio (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich lub bliskowschodnich). Rozpoczęcie pielgrzymki do Japonii.
Dzień 2 08.05 CZWARTEK
Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 3 09.05 PIĄTEK
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. następnie przejazd do dzielnicy Asakusa, która zachowała dawny klimat Tokio. Wizyta w Senso-Ji, najstarszej buddyjskiej świątyni w mieście. Czas wolny na uliczce targowej Nakamise, gdzie można zakupić tradycyjne pamiątki oraz skosztować japońskiego street-foodu. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z tarasu widokowego wieży Tokyo SkyTree, najwyższej wolnostojącej wieży na świecie. Kolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 4 10.05 SOBOTA
Śniadanie i przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 5 11.05 NIEDZIELA
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik
Dzień 6 12.05 PONIEDZIAŁEK
Poranna msza, oraz śniadanie. Przejazd shinkansenem do Hiroshimy - tam spacer przez Park Pokoju z Dzwonem Pokoju oraz kopuła bomby (pozostałości po budynku ocalałym po eksplozji bomby w 1945 roku). Później zamek w Hiroshimie (z zewnątrz). W drugiej połowie dnia czas wolny w mieście na samodzielne zwiedzanie lub zakupy. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji; nocleg w Hiroshimie.
Dzień 7 13.05 WTOREK
Po śniadaniu rejs na wyspę Itsukushima (Miyajima), słynącą ze świątyni szintoistycznej z bramą tori, która wznosi się wprost z wody – wyspa zalicza się do trzech najsłynniejszych widoków Japonii. Brama jest zalewana podczas przypływu, natomiast w trakcie odpływu jest dostępna dla odwiedzających. Msza święta, obiad lub kolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień 8 14.05 ŚRODA
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Himeji. Zwiedzanie Zamku Białej Czapli - jest to jedna z najstarszych budowli w Japonii, wpisana na listę UNESCO. Po wyjściu z zamku spacer po zamkowych ogrodach. Wieczorem msza Św. w miejscowym kościele, następnie kolacja i nocleg.
Dzień 9 15.05 CZWARTEK
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Osaki. Zakwaterowanie w hotelu, następnie wyjazd na zwiedzanie miasta. Wizyta w fabryce sake. Możliwość zobaczenia jak powstaje tradycyjny japoński trunek oraz skosztowania lokalnych odmian. Zwiedzanie muzeum z rekonstrukcją zabudowy z okresu feudalnego. Msza św., następnie wjazd na taras widokowy znajdujący się na 39 piętrze budynku Umeda Sky Building. Kolacja i czas wolny w dzielnicy Dotonbori znanej z klimatycznych restauracji oraz bogatego życia nocnego. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 10 16.05 PIĄTEK
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Potem przejazd do Arashiyama Bamboo Forest - naturalnego lasu bambusowego na przedmieściach Kioto. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Przejście do katedry pw. św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Kolacja, następnie spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Powrót do hotelu i nocleg w Kioto.
Dzień 11 17.05 SOBOTA
Śniadanie. Czas wolny w Kioto. Atrakcje dla chętnych (płatne dodatkowo):
trening walki samurajskim mieczem katana - 13 000 JPY
spotkanie z gejszą – kobietą sztuki, połączone z elementami tradycyjnej ceremonii herbacianej 13 000 JPY
lekcja kaligrafii 5 000 JPY
warsztaty przygotowywania sushi 8 000 JPY
Dzień 12 18.05 NIEDZIELA
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Zwiedzanie słynącego ze „słowiczej podłogi” zamku Nijo – rezydencji shogunów z dynastii Tokugawa. Na koniec zwiedzanie jednego z najważniejszych kompleksów świątynnych w Japonii, Kiyomizudera – „Świątyni Czystej Wody”. Msza św., następnie kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 13 19.05 PONIEDZIAŁEK
Śniadanie, następnie przejazd Shinkansenem do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników północnej Japonii. Kolacja i nocleg w Akicie.
Dzień 14 20.05 WTOREK
Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 15 21.05 ŚRODA
Śniadanie i dalsze zwiedzanie stolicy Japonii oraz czas na ostatnie zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja i wyjazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski.
Dzień 16 22.05 NIEDZIELA
Lądowanie w Polsce, zakończenie pielgrzymki do Japonii.